Original: $800.00
-65%$800.00
$280.00The Story
Elevate your modern interior with our Alabaster Geometric Wall Lamp Onyx. Made with luxurious Onyx light and geometric Alabaster marble, this wall sconce adds a touch of elegance and sophistication to any space. Illuminate your home with style and functionality.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Finish | Aged Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (included) |
| Number of Bulbs |
2
|
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Elevate your modern interior with our Alabaster Geometric Wall Lamp Onyx. Made with luxurious Onyx light and geometric Alabaster marble, this wall sconce adds a touch of elegance and sophistication to any space. Illuminate your home with style and functionality.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Finish | Aged Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (included) |
| Number of Bulbs |
2
|
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























