
Original: $1,128.00
-65%$1,128.00
$394.80The Story
The 24 inch round marble design and modern silhouette combine simple elegance with versatile style. Featuring an LED light strip, there's no need to replace bulbs. The 3000K warm color provides even illumination and supports dimming (dimmer not included). It's an ideal choice for a modern living room, dining room, bedroom, or entryway.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass, Metal. |
| Finish | Brass |
| Shade Finish | Alabaster White. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The 24 inch round marble design and modern silhouette combine simple elegance with versatile style. Featuring an LED light strip, there's no need to replace bulbs. The 3000K warm color provides even illumination and supports dimming (dimmer not included). It's an ideal choice for a modern living room, dining room, bedroom, or entryway.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass, Metal. |
| Finish | Brass |
| Shade Finish | Alabaster White. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
























