Original: $720.00
-65%$720.00
$252.00The Story
Large crystal droplets catch the light, enhancing the shimmer of our stunning Anabella Collection. Its timeless elegance lends a special atmosphere to any room. Available in a pendant, chandelier, floor lamp and table lamp.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Crystal |
| Finish | Antique Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 3 |
| Light Source | 7-watt max GU10 bulbs(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Large crystal droplets catch the light, enhancing the shimmer of our stunning Anabella Collection. Its timeless elegance lends a special atmosphere to any room. Available in a pendant, chandelier, floor lamp and table lamp.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Crystal |
| Finish | Antique Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 3 |
| Light Source | 7-watt max GU10 bulbs(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

























