Original: $898.00
-65%$898.00
$314.30The Story
Brushed copper and K9 clear crystal marry in this edgy and unique design piece. Hang this lamp in a living room, over a dining table, kitchen island, bedroom, or anywhere you need a moody and dramatic touch. Bari 9-Light Copper Branch Crystal Chandelier is a designer's dream. It will create a beautiful showpiece for any interior.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 Crystal Glass & Brass |
| Available Colours | Clear |
| Frame Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 9 |
| Light Source | G9 dimension (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Brushed copper and K9 clear crystal marry in this edgy and unique design piece. Hang this lamp in a living room, over a dining table, kitchen island, bedroom, or anywhere you need a moody and dramatic touch. Bari 9-Light Copper Branch Crystal Chandelier is a designer's dream. It will create a beautiful showpiece for any interior.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 Crystal Glass & Brass |
| Available Colours | Clear |
| Frame Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 9 |
| Light Source | G9 dimension (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |

























