
Original: $602.30
-65%$602.30
$210.80The Story
- Softly illuminated Spanish Alabaster that highlights its unique, natural veining.
- Elegant elongated cylinder design, perfect for statement single or group hanging.
- Refined aesthetic with slender metallic straps in aged brass or antique bronze.
- Integrated LEDs provide a warm, inviting, and ready-to-use glow.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Black, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1/2/3/5/7 |
| Light Source | LED Light Strip (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Softly illuminated Spanish Alabaster that highlights its unique, natural veining.
- Elegant elongated cylinder design, perfect for statement single or group hanging.
- Refined aesthetic with slender metallic straps in aged brass or antique bronze.
- Integrated LEDs provide a warm, inviting, and ready-to-use glow.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Black, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1/2/3/5/7 |
| Light Source | LED Light Strip (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
























