
Original: $745.00
-65%$745.00
$260.75The Story
- Bold Natural Texture: Raw white alabaster blocks with organic veining & crisp square silhouette.
- Modern Earthy Contrast: Unpolished stone base + soft tapered linen shade.
- Versatile Glow: Warm, diffused light for living rooms or bedrooms.
- Compact & Stable: 26" total height | 6.5" weighted base.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Gold, Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Comes fully assembled |
| Power Source | Plug-in, No hardwiring required |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Bold Natural Texture: Raw white alabaster blocks with organic veining & crisp square silhouette.
- Modern Earthy Contrast: Unpolished stone base + soft tapered linen shade.
- Versatile Glow: Warm, diffused light for living rooms or bedrooms.
- Compact & Stable: 26" total height | 6.5" weighted base.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaste |
| Finish | Gold, Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Comes fully assembled |
| Power Source | Plug-in, No hardwiring required |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
























