Original: $380.00
-65%$380.00
$133.00The Story
The Girouette Collection epitomizes modern geometric aesthetics, featuring fluid vertical lines that connect two luminous alabaster orbs. Whether you choose the classic Antique Brass or the sleek Polished Nickel finish, its slender silhouette blends seamlessly with a variety of contemporary bathroom styles. The soft, diffused LED light provides functional illumination without harsh glare, creating a vanity space that is both stylish and serene.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | 3-watt max integrated LED lights (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The Girouette Collection epitomizes modern geometric aesthetics, featuring fluid vertical lines that connect two luminous alabaster orbs. Whether you choose the classic Antique Brass or the sleek Polished Nickel finish, its slender silhouette blends seamlessly with a variety of contemporary bathroom styles. The soft, diffused LED light provides functional illumination without harsh glare, creating a vanity space that is both stylish and serene.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | 3-watt max integrated LED lights (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

























