Original: $10,500.00
-65%$10,500.00
$3,675.00The Story
Bakala large entrance crystal chandelier—a symphony of grandeur and sophistication destined to redefine your living space. With commanding dimensions of 66.93x66.93x90.55 inches and a weight of 468 lbs. This chandelier stands as an iconic statement piece for your living room. Entrance. Or stairwell.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass |
| Number of Lights | 67 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Bakala large entrance crystal chandelier—a symphony of grandeur and sophistication destined to redefine your living space. With commanding dimensions of 66.93x66.93x90.55 inches and a weight of 468 lbs. This chandelier stands as an iconic statement piece for your living room. Entrance. Or stairwell.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass |
| Number of Lights | 67 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |






















