Original: $475.00
-65%$475.00
$166.25The Story
1-Light Pendant Specifications
| Feature | Details |
|---|---|
| Overall Dimensions | 3.2″ D x 12.2" H |
| Bulbs | 1 |
| Chain | 72" Adjustable |
| Weight | 6 lbs |
Product Details
| Specification | Details |
|---|---|
| Material | Metal & Glass |
| Finish | Antique Brass, Satin Brass, Bronze, Satin Nickel |
| Voltage | 110V-220V available |
| Light Source Color | Warm white 2700K |
| Light Number | 1 |
| Light Source | E12 Bulbs Max 25W (Dimmable) |
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
1-Light Pendant Specifications
| Feature | Details |
|---|---|
| Overall Dimensions | 3.2″ D x 12.2" H |
| Bulbs | 1 |
| Chain | 72" Adjustable |
| Weight | 6 lbs |
Product Details
| Specification | Details |
|---|---|
| Material | Metal & Glass |
| Finish | Antique Brass, Satin Brass, Bronze, Satin Nickel |
| Voltage | 110V-220V available |
| Light Source Color | Warm white 2700K |
| Light Number | 1 |
| Light Source | E12 Bulbs Max 25W (Dimmable) |
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.























