Original: $2,499.00
-65%$2,499.00
$874.65The Story
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Resin + Metal + Frosted Glass |
| Finish | Dark Copper, Antique Copper, Blackened Bronze, Black, Light Copper, Copper, Silver |
| Lampshade Glass | Frosted Ball, Clear Ball |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G4 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Resin + Metal + Frosted Glass |
| Finish | Dark Copper, Antique Copper, Blackened Bronze, Black, Light Copper, Copper, Silver |
| Lampshade Glass | Frosted Ball, Clear Ball |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G4 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |


























