
Original: $2,599.00
-65%$2,599.00
$909.65The Story
This stunning extra-large multi-layer chandelier is crafted from hand-hammered glass and comes in 4, 5, 7, and 12 tiers. Each 1ft wide by 8ft tall glass pane creates a dazzlingly unique play of light and shadow, adding depth and dimension to any room. Its timeless design, combined with its captivating texture, makes it an ideal centerpiece for living rooms, formal dining areas, and luxurious foyers.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This stunning extra-large multi-layer chandelier is crafted from hand-hammered glass and comes in 4, 5, 7, and 12 tiers. Each 1ft wide by 8ft tall glass pane creates a dazzlingly unique play of light and shadow, adding depth and dimension to any room. Its timeless design, combined with its captivating texture, makes it an ideal centerpiece for living rooms, formal dining areas, and luxurious foyers.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
























