Original: $1,169.00
-65%$1,169.00
$409.15The Story
The Noella Brass Chandelier 52'' displays exquisite craftsmanship, with its artisan-crafted mouth-blown glass globes. These organic globes showcase ombre glass that gracefully shifts from clear to opal, each piece boasting distinct variations. The chandelier's frame, constructed from durable steel, is adorned with a tasteful plated matte brass finish. Immerse your space in elegance and sophistication with this exceptional lighting fixture.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Steel, Glass |
| Finish | Matte brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The Noella Brass Chandelier 52'' displays exquisite craftsmanship, with its artisan-crafted mouth-blown glass globes. These organic globes showcase ombre glass that gracefully shifts from clear to opal, each piece boasting distinct variations. The chandelier's frame, constructed from durable steel, is adorned with a tasteful plated matte brass finish. Immerse your space in elegance and sophistication with this exceptional lighting fixture.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Steel, Glass |
| Finish | Matte brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

























