Original: $3,699.00
-65%$3,699.00
$1,294.65The Story
A gleaming constellation of thirteen opal glass arches strikes the eye with their sleek arrangement and brass accents. This design is a study in rhythm, the repeated forms make a melodious choir transporting us with their glowing voices.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Solid brass, Triplex Opal Glass |
| Finish | Brass, Black Gunmetal, Polished Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 13 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
A gleaming constellation of thirteen opal glass arches strikes the eye with their sleek arrangement and brass accents. This design is a study in rhythm, the repeated forms make a melodious choir transporting us with their glowing voices.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Solid brass, Triplex Opal Glass |
| Finish | Brass, Black Gunmetal, Polished Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 13 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

























