Original: $525.00
-65%$525.00
$183.75The Story
For those wanting an impactful, modernist chandelier, look no further. The Moscow chandelier diffuses light softly through its six frosted glass disks. The disks are rimmed in brass, reaching out diagonally on sleek, black iron spokes. A simple industrial smartness combined with its adjustable length makes it perfect for homes with lower ceiling heights. This powerful contemporary light will look elegant in a bedroom, living room or above a dining table.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, Glass |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 |
| Light Source | Max40W E14 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
For those wanting an impactful, modernist chandelier, look no further. The Moscow chandelier diffuses light softly through its six frosted glass disks. The disks are rimmed in brass, reaching out diagonally on sleek, black iron spokes. A simple industrial smartness combined with its adjustable length makes it perfect for homes with lower ceiling heights. This powerful contemporary light will look elegant in a bedroom, living room or above a dining table.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, Glass |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 |
| Light Source | Max40W E14 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |

























