Original: $2,800.00
-65%$2,800.00
$980.00The Story
Introducing the Bakala short zenith crystal chandelier. Where modern design meets timeless brilliance. This captivating luminary. With its sleek lines and 18 lights. Becomes a centerpiece that elevates your living spaces with contemporary charm and radiant allure.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 18 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Introducing the Bakala short zenith crystal chandelier. Where modern design meets timeless brilliance. This captivating luminary. With its sleek lines and 18 lights. Becomes a centerpiece that elevates your living spaces with contemporary charm and radiant allure.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 18 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
























