Original: $1,200.00
-65%$1,200.00
$420.00The Story
Hand-selected raw quartz plates layered vertically with integrated backlighting, highlighting each stone’s natural inclusions and translucency. Ideal as sculptural hallway lighting or statement accents in luxury spas and mountain retreats.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Built-in LED strip(included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Hand-selected raw quartz plates layered vertically with integrated backlighting, highlighting each stone’s natural inclusions and translucency. Ideal as sculptural hallway lighting or statement accents in luxury spas and mountain retreats.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper, Alabaster |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Built-in LED strip(included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |

























