
Original: $1,259.10
-65%$1,259.10
$440.68The Story
Discover the elegance and beauty of the Modern Light Luxury Glacier Glass Chandelier. Designed to enhance any living room, bedroom, or dining room, this chandelier offers a touch of modern luxury. Crafted with precision and adorned with glacier glass, it illuminates any space with a subtle yet striking glow. Elevate your space with this exquisite piece.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Chrome / Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 / 8 / 10 / 12 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Discover the elegance and beauty of the Modern Light Luxury Glacier Glass Chandelier. Designed to enhance any living room, bedroom, or dining room, this chandelier offers a touch of modern luxury. Crafted with precision and adorned with glacier glass, it illuminates any space with a subtle yet striking glow. Elevate your space with this exquisite piece.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Chrome / Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 / 8 / 10 / 12 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
















